Řízení a dálkové ovládání

Moderní komunikační prostředky umožnují realizovat mnoho z nápadů, které v nedávné minulosti byly vnímány jako fantastické. Jestliže se dálkové ovládání vytápění rodinného domu zdálo jako projekt budoucnosti tak teď je to skutečně fungující systém, který umožňuje vzdáleně změnit nastavený režim vytápění v souladu s aktuální situací.Co potřebuji a jak může být realizován režim vytápění?

 

Který systém vytápění lze ovládat dálkově?

V posledních letech se topné systémy hodně změnily. Nyní je ve většině domů dvoutrubkový systém, ve kterém je jedno nebo několik oběhových čerpadel pro každou topnou zónu. Díky rozdělovačům muže být teplo dodáno do každé topné zóny zvlášť nebo do každého topného tělesa.

Tato podmínka  je nejdůležitější k uskutečnění dálkového ovládání topení.

Samozřejmě, je zapotřebí další zařízení, které je schopno řídit provoz čidel, ventilů a také regulovat proud teplé vody v různých topných okruzích.

Jak funguje dálkové ovládání?

Dálkové ovládání umožnuje:

  • Celkové řízení - nastavená teplota se udržuje v celém domě.
  • Zónové řízení -  v různých místnostech je teplota nastavena individuálně.
  • Dočasné řízení - v různých časech během dne může udržet svůj tepelný režim, například v nepřítomnosti v domě chladněji.

Systém RITcontrol nám umožňuje, podle individuálních potřeb každého zákazníka, nastavit systém na míru tak, aby člověk byl spokojen v každém okamžiku.

Regulace vytápění na dálku znamená, že některé z těchto režimů se dá pomoci mobilního telefonu nebo přes internet řídit.

Například,

  • po odchodu z domu nastavit úsporný režim, aby se teplota udržovala v minimálních hodnotách.
  • nastavení teploty v domě v zimě, když jedete na dovolenou. Když nejste doma, nastavíte topení na 13-15 stupňů. Před příjezdem domů si zvýšíte teplotu, na kterou jste zvyklí. Ušetříte takto spoustu peněz za energie.
  • vracíte domů po týdnu z hor. Až na místě, když si chcete dát horkou sprchu, si ovšem uvědomíte, že je vlastně nejprve nutné byt rozehřát. 
  • Komfortní teplotu máte tehdy, když ji opravdu potřebujete – snížíte tak na minimum provozní náklady na energie, v době nevyužívání domu jednoduše snížíte teplotu na úspornou, která zabrání vymrznutí stavby a případným škodám.

Investice do inteligentní řízeného vytápění  se vám vždy vrátí. 

Vyzkoušet náš systém RITcontrol můžete na strance Aplikace k vyzkoušení